Az elmúlt évtizedekben komoly harcot folytattak a babonaság ellen. Sikertelenül. Napjainkban egyre erősebben tör felszínre a csodavárás iránti igény, ami varázslásban, olykor hiszékenységben, vagy csak kíváncsiságban kerül felszínre. Láthattuk Marx György portréjában, hogy a fizikus, asztrofizikus, tudománytörténész alaposan ismerte, értette és alkalmazta az asztrológiát. Babonás lett volna? Kizárt! Látni fogjuk a későbbiekben, hogy Kákosy László egyiptológus, aki szintén világhírű tudósunk volt – ugyancsak ismerte, értette és alkalmazta az asztrológiát. Babonás lett volna? Aligha! Említhetnénk ma élő tudósokat is, akik ugyancsak ismerik és művelik ezt a különleges csillagtudományt – anélkül, hogy babonások lennének.. Akkor hát babonaságról, bolondságról, vagy valami egészen másról van szó?
Miért babonásak az emberek?
Az Ember – valamikor szerves része volt a Természetnek, de a rohanó, sürgető, a mindent megismerni, megszerezni akaró ember elszakadt a Természettől. A nagyvárosi ember – bár milyen furcsán hangozzék is – leghamarabb a legtávolabbi csillagokkal találkozik. Esténként, ha poros – dohos bérháza tenyérnyi udvaráról, vagy panelrengetegéből felnéz az égre – lát egy zsebkendőnyi égboltot és néhány csillagot. A csillag mindig a fényt, a sötétség ellenére is létező világosságot, egyfajta biztatást mutat. Hányan és hányan várják, hogy egy hullócsillag teljesítse – amúgy lehetetlennek tűnő kívánságukat. Társra vágyik, szerelemre, pénzre? Hiszi, hogy egy hullócsillag megoldja.
Keresi, „gyártja” is a babonák adta lehetőségeket. Ilyen lehetőség a Telehold megjelenése is. Telehold idején a kiáradás, a bőség, a lehetőségek tárháza nyitja ki kapuját. Mutass pénzt a Teleholdnak – megsokszorozza. Mutasd szerelmesed fényképét, ruhadarabját, haját, körmét, vagy valami más, személyes tárgyat – és hidd, hogy a Telehold elhozza neked? Az érzelmek ilyenkor csúcsokat döngetnek, de vigyázat! Ilyenkor sem veszekedni, sem szakítani nem jó! Pénzt kiadni sem okos dolog – ez a begyűjtés, a bevonzás ideje.